• Print
  • Email
  • Print
  • Increase Font
  • Decrease Font

Ms Robin Low, Member

BCom, FCA, GAICD

Term: 5 October 2016 – 4 October 2019; 23 April 2020 – 22 April 2023

Ms Robin Low was reappointed a Member of the Board on 23 April 2020 and is the Chair of the Audit, Risk and Compliance Committee from 1 July 2021. 

Robin is a non-executive director. She is on the boards of four ASX listed companies: Appen Limited, AUB Group Limited, IPH Limited and Marley Spoon AG. She is also on the boards of three not-for-profit companies: Guide Dogs NSW/ACT, Primary Ethics and Public Education Foundation. She is a past deputy chairman of the Auditing and Assurance Standards Board.